Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną okazją, by dać czas swojemu pupilowi. Podróż z ukochanym psim kompanem to rewelacyjna opcja, by odpocząć, jednocześnie poświęcając zwierzakowi czas. W letnie miesiącewarto uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie psy są na nie narażone. Rasy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością i niską ceną. Są dostępne dla ras psów wielu rozmiarów, dlatego z łatwością dostaniemy rozmiar dopasowaną do wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu działającego na kleszcze musi być dopasowana do masy psa, trzeba zatem przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciw kleszczom i przeciwpchelne, więc zapewniają kompleksową obronę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie aż 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Psy z przyjemnością buszujące w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, przez co pozwala zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie konieczna jest specjalna profilaktyka, na przykład w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć naszego psa podczas letniej wyprawy trzeba sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Szelki-dla-psa-32926.html szelki dla psa